Hotline
+905332787656

Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi

Ana Sayfa / Eğitimler / Eğitim Detay

Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi

“Evlilik Öncesi Eğitim” ile aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmaları amaçlanmaktadır.

Satın Al

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANLIK EĞİTİMİ

“Evlilik Öncesi Eğitim” ile aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmaları amaçlanmaktadır.

Evlilik Öncesi Eğitim Programı ile çiftlerin evlilik öncesi süreçte birbirlerini iyi tanıması, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri, etkili iletişim kurma yolları ve olası sorunlarla baş etme yöntemleri öğretilerek, onlara evliliğe “iyi bir başlangıç yapabilme” fırsatı verilmektedir.

Günümüzde boşanmaların her geçen gün artış göstermesi evlilik öncesi danışmanlık hizmetini oldukça önemli bir yere taşımaktadır. Evliliklerin, eş adayları açısından doyum verici ve sağlıklı bir işleyişe sahip için olması evlilik öncesi bilinçli bir hazırlık gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Evlilik Öncesi Danışmanlık Nedir?

Evlilik öncesi danışmanlık, eş adaylarının evliliğe hazır bir şekilde başlamalarına ve sağlıklı bir evlilik oluşturmak adına önerilerde bulunmayı amaçlayan uygulamalardır.

Evlilik öncesi danışmanlık hizmetleriyle, eş adaylarına evlilik sürecinde meydana gelebilecek sorunlar hakkında bilgi verilebilmekte ve bu sorunlara karşı geliştirilebilecek çözüm yollarıyla ilgili yardımcı olunabilmektedir. 

Evlilik, kişilerin hayatında yeni bir dönemi başlatan oldukça önemli bir karardır. Evlilik, kişide maddi ve manevi birtakım sorumlulukları, ömür boyu sürmesi beklenen bağlılıkları, bazı durumlarda kişisel özgürlüklerin kısıtlanmasını ve daha pek çok kişisel olarak ortaya çıkabilecek durumu içerisinde barındıran bir yapılanmadır. Dolayısıyla, evlilik kararı öncesi evlilik öncesi danışmanlık uygulamasına başvurmak, hem kişilerin beklentilerinin yeniden değerlendirilmesi hem de evlilik kurumunun gereklerinin daha sağlıklı şekilde kavranmasını sağlamaktadır.

Mezun Olan Kursiyerlerin İstihdam Alanları

  • Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Aile ve Tüketici Bilimleri alanında çalışabilirler.

Evlilik Öncesi Kursu Eğitim Programının İçeriği

  • Kişisel Bakım
  • Aile yapısı hakkında bilgi toplamak "Aile Yapısı"
  • Aile olmanın gereğini kavramak "Aile Olmak"
  • Ailede birlikte karar verebilmenin önemini kavramak "Ailede Karar Vermek"
  • Aile planlaması yöntemleri hakkında bilgi toplamak "Aile Planlaması Yöntemleri"
  • Ailenin kaynaklarını planlamak "Aile Kaynakları"
  • Bilinçli alışveriş yapmak "Ailede Alışveriş"

Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi

Canlı Chat Etkin
Satın Al

Sizi Aramamızı İster misiniz?

Başvuru formunu doldurun eğitimler ile ilgili bilgi vermek için kısa sürede size ulaşalım.